Rok plný výzev 2/2

Konečně jsem se dokopala napsat druhou polovinu blogu. Byť se toho teda doteď událo mraky, chci uzavřít svůj „Rok plný výzev“, tedy rok 2021. Kdo nečetl jeho první polovinu, tady je! http://www.diardanyd.cz/rok-plny-vyzev-%c2%bd/

Audio verze

A navážu hned červencem – Ten se mi teda vůbec nepovedl, protože mou výzvou bylo si každý den psát know how svojí plánované agentury na hlídání dětí. Napsala jsem si během jednoho odpoledne, které bylo, řekněme, vysoce tvůrčí, v podstatě celou svou představu. A už jsem se k ní nevracela, protože ta samotná realizace byla přece ještě za straaaašně dlouho! Jasně Danuš!

Léto pro mě všeobecně asi není úplně ideální na výzvy. Protože v srpnu jsem měla v plánu jít každý víkend na výlet do přírody.  Což zní krásně, ale prakticky jo? Jeden víkend jedete na Moravu za rodinou, druhej víkend je tak vedro, že se jedete koupat do nejbližšího biotopu. Což teda nepovažuju za přírodu, protože tohle dílo už přeci jen vytvořil člověk. Ještě se dá brát jako výlet do přírody třeba koupání v zatopeném lomu, ale moje představa výletu do přírody je spíš courat se někde v lese nebo mezi skalami. Což teda snad v srpnu neproběhlo ani jednou.

Září – Přichází podzim a moje vůle začíná opět fungovat. Dny se zkracují, tak jsem si automaticky naplánovala výzvu, kdy si budu každý večer číst před spaním. Tato výzva byla velmi příjemná. Rozhodně se líp usíná při čtení knížky, než při čučení do mobilu, i když v něm máte zapnutý čtecí i tmavý režim a všechny tyhle vyfikundace, aby na vás nesvítilo to nenáviděné modré světlo. Díky této výzvě jsem přečetla dost knih a hlavně mi vydržela doteď.

Říjen – Chtěla jsem vyzkoušet přerušovaný půst a je to pecka! Naplánovala jsem si ho původně od 9 hodin do 19 hodin, ale zjistila jsem, že jíst v tomto úseku mi nevyhovuje. Protože jsem neměla žádné teplé jídlo v klidu doma. Do práce většinou jezdím v sedm ráno a vracím se v sedm, v osm večer. A protože jsem spíš snídaňový typ, vybrala jsem si, že se v klidu nasnídám doma a posunu si teda jídlo mezi 7. a 17. hodinou. Intervaly se dají zkracovat, třeba jen na 8 hodin. Ale k tomu jsem se dostala jen párkrát, jde to, ale kolikrát jste rádi, že se stihnete najíst do těch pěti odpoledne. Automaticky se mi zredukoval počet jídel, protože to prostě nestihnete. Takže jsem vesele a vlastně dost příjemně hubla bez nějakýho hladovění a navíc cítila spoustu energie. Přerušovaný půst asi není pro každýho, já nějak neponocuju, takže nemám třeba hlad v deset večer a podobně. A kdo to tak má, může si zkusit dát první jídlo ve 12 hodin a adekvátně pak další jídla tomu přizpůsobit. Každopádně musím říct, že tahle výzva mě hodně nakopla a zároveň s běháním a cvičením jsem docílila toho, že jsem za posledních 5 let zhubla 50 kilo.

Březen 2022, Restaurace Hajnovka

Listopad – A žádné DMko! Aaaaaa, to bylo utrpení!! 😀 Ne vážně, dá se to zvládnout, ale pak prostě opravdu něco potřebujete, jako já pratelné tamponky na obličej, a pěkně po Česku si místo DMka, zajdete do Rossmana J Každopádně, bylo to dobře, protože tam je měli zrovna v akci za stovku a v DM je mají za dvě. Což bych se nikdy nedozvěděla, nemít tuhle výzvu.

Prosinec – To jsem byla hodně drsná! Moje výzva zněla – Nekoupit sama sobě nic kromě jídla, nejíst na Vánoce cukroví, chlebíčky, dát si raději oříšky a sušené ovoce, běhat a cvičit každý den, protože na to bude o Vánocích spousta času!

Taaaakže, koupila jsem si masky na obličej, protože prostě vždycky před Vánoci a koncem roku mám tendence o sebe víc pečovat, nevím, čím to je, ale potřebuju dát pleti víc a všeobecně si dělám častěji vanu s pěnou jak je zima, mažu se třeba bambuckým máslem od hlavy až k patě a tak. No a pak jsem si ještě nutně musela koupit spodní prádlo, protože to starý už bylo prostě fakt starý. A jak někteří z mých nejbližších víte, Vánoce 2021 byly převratné v tom, že jsme mohli začít s Ráďou zkoušet tu naše vysněnou holčičku <3 A ve starým spodním prádle tohle přece nemůžeš, viď?!

To bylo k tomu, jak jsem si „nic nekoupila“ a teď jak jsem nejedla cukroví ani chlebíčky. Naštěstí chlebíčky u nás dlouho nevydrží, neděláme jich nějak extra hodně a jsou fakt šíleně dobrý, takže na mě zbyly asi dva, což jsem ve finále ocenila. No a cukroví? Měla jsem o Vánocích přesně 11 dní volno, takže to jsou lehký počty, každej den jsem si dala jeden vanilkovej rohlíček ke kafi. Měla jsem tedy 11 vanilkových rohlíčků! Mmmmm, jen o tom píšu, už se mi zbíhají sliny na prosinec 😀

Samozřejmě jsem měla i ty oříšky a sušený ovoce, plnou misku! Každopádně běhání a cvičení jsem krásně dodržovala, protože mě obojí fakt baví.

Takže výzva splněna tak z jedné třetiny 😀

Rozhodně jsem ráda, že jsem šla do všech výzev, každá mi něco dala a většinou jsem je i dodržela. Z 12ti jsem nedala jen dvě a tři čtvrtě. Což je za mě fajn skóre.

Tak hezký léto 2022, kamarádi!

One thought on “Rok plný výzev 2/2

  1. Tvoje odhodlání, vnitřní síla, pozitivní energie a vždy dobrá nálada jsou tak skvělé a vzácné vlastnosti, které jen tak někdo nemá, že je mi opravdu ctí být tvou přítelkyní. Už 8 let mě nesmírně bavíš a doufám, že to bude ještě dalších milion let. ♥️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *