Těhotenství není nejkrásnější období vašeho života!

Užívej si bříško, pak ti bude chybět.

Jé, jsi v nejkrásnějším období tvýho života.

Jsi tak krásná!

Máš kolem sebe takovou záři.

Hovno! Kecy!

Mně rozhodně břicho nechybí!

Těhotenství fakt není nejkrásnější období v životě, níž popíšu spoustu důvodů proč. A kdo tvrdí, že to opravdu bylo jeho nejkrásnější období, tak je mi ho upřímně líto, protože já zažila velkou spoustu lepších období!


Nejsi krásná! Je ti furt vedro, potíš se, prvních pár měsíců se ti zhorší pleť, vyboulí se ti břicho do abnormálních rozměrů a někdy chodíš jako kachna.

Máš hovno a ne záři! To si lidi vymýšlí, protože ti nemůžou říct, že ti to velký břicho nebo velká prdel či odulej ksicht sluší. Tak vymejšlej něco o záři.

Předem upozorňuju, že jde o mou zkušenost a každý těhotenství je jiný. Ve finále si nemám moc na co stěžovat, protože moje těhotenství do 8. měsíce, kdy píšu tenhle blog probíhá v relativní pohodě. Jsem zdravá, mimčo taky, nemusela jsem trávit měsíce na nemocenské a podobný šílený věci, který jsem slyšela od jiných holek.

O svém těhotenství jsem věděla, když jsem byla zhruba ve třetím týdnu. Cítila jsem zvláštní bublinky v břiše a takové proudění v rukou a v nohou. Později to pak byly různé malinké křeče nebo píchání v břiše, bolení prsou ze strany jako kdyby mě do nich někdo bouchnul. Už ráno jsem byla unavená, že bych si šla klidně po snídani lehnout. Měla jsem taky malé nechutenství, odpoledne třeba i větší.

Potom jsem se teda oficiálně od doktorky dozvěděla, že jsem těhotná a v 7. týdnu. Stále jsem cítila lehkou únavu a žaludek na vodě. Pak nastalo 14 dní, kdy mi smrdělo jídlo, potřebovala jsem jen něco suchého, jako rohlík nebo piškoty. Smrděla mi i veškerá pečující kosmetika, dokonce i sprcháč. Takže těch 14 dní jsem si ani večer nemazala obličej, protože mi prostě smrděl jakejkoli krém. Ani jednou jsem ale nezvracela.

Přišel týden, kdy jsem měla pořád takovou „kocovinku“, ale už to bylo lepší. Dokonce jeden den mi bylo úplně dobře. Postupně se to zlepšovalo a já se zas cítila normálně.

V dubnu jsem byla na prvním velkém ultrazvuku, takzvaném screeningu, kde se odhalují různé vady, vše vyšlo krásně. Byla jsem hrozně šťastná, že jsme zdravé holky. Teda tehdy jsem to ještě neměla potvrzeno, ale já nějak tušila, že je to holčička. Vtipné na tom ultrazvuku bylo, že mimčo bylo o 2 cm delší, než je v tomto týdnu normál a já se smála, protože oba s manželem jsme vysoký, takže je vlastně logický, že budeme mít delší dítě.

Pak přišlo období, celkem dlouhý, kdy mě svědilo podpaží. Napřed jsem myslela, že je to deodorantem, tak jsem ho vyměnila za přírodní a žádná změna nenastala. Tak jsem si řekla, že je to další bizár spojený s těhotenstvím. To svědění vydrželo asi až do 7. měsíce.

Pak jsem měla dlouhé období, už to byl bezstarostný druhý trimestr, kdy jediným problémem bylo nekontrolovatelné prdění.

V 15. týdnu se mi začalo natahovat břicho, občas jsem cítila nějakou křeč, tlak po stranách a večer už mi zůstávalo malinký vyboulený bříško.

V 16. týdnu už mi bříško zůstávalo i přes den. Pak mě občas pobolívalo spodní břicho, ale pořád nic velkého, co by se nedalo zvládnout. Něco jako menstruace.

V 18. týdnu jsem se oficiálně dozvěděla, že čekáme Danielku. Myslím, že jsem pak i brečela štěstím po cestě domů. Že se mi plní můj sen o rodině úplně do puntíku.

Ve 20. týdnu se nejčastěji večer v posteli vyboulovala hlavička ve spodním břiše.

V 21. týdnu jsem měla placený 4D ultrazvuk, ale naplánovala jsem si ho moc brzy, měla jsem počkat klidně ještě měsíc, aby byla Danielka větší a neměla už tolik prostoru. Takhle hodně utíkala, dávala si ruce i nohy před obličej, dokonce si k sobě stahovala i pupečník. Takže fotky nějaké mám, ale jsou nic moc, není tam pořádně vidět a videa jsem dokonce ještě ani neviděla, protože jejich formát nespolupracuje ani s mým počítačem doma ani s naší chytrou televizí!

30.5. jsem poprvé cítila kopání. Takové to, které ještě nikdo z venku necítí, ale já už jo.

Ve 23. týdnu jsem si všimla, že mi prsa mění barvu, večer šly až do růžovo-fialova.

Od 27. týdne chodím často čůrat, cítím tlačení na močový měchýř, jdu na záchod s tím, že musím vyčůrat aspoň dva litry a je to pár kapiček, no prostě klasika 😀

Od 6. měsíce jsem si všimla, že mám zalehlé pravé ucho. Dočetla jsem se, že odlehne nejspíš až po porodu, ale teď, v 8. měsíci mám pocit, že už odlehlo.

Ve 30. týdnu mě tři odpoledne brutálně pálila žáha. Ale fakt nechutně. Přitom na to vůbec netrpím. Vypozorovala jsem, že když vynechám vodu s citronem, že mě žáha nepálí. Takže asi je problém vyřešen, uvidíme!

No a v 31. týdnů mě začala bolet kyčel jako kráva! Myslela jsem, že jsem třeba někde prochladla, ale moje fyzio mi řekla, že to je zřejmě spojené s těhotenstvím, jak povoluje pánev a vazy. Tak jsem si říkala, no paráda! Ještě dva měsíce s kurevskou bolestí, kdy pajdám? Po pár dnech je ale bolest snesitelnější, někdy to skoro nebolí, pak se zase bolest vrátí. Tak uvidím, jak to bude dál. Každopádně na tyhle problémy se doporučuje kolagen. V jídle ho najdete v mase, v pořádném vývaru, ve špenátu nebo v gumových medvídcích, ale ty bych fakt nejedla, protože toho cukru, co v tom je, ten kolagen asi nezachrání. Tak si dělám častěji vývary a ještě jsem si koupila Colafit. Což jsou takové lehoučké bílé kostičky, vypadají jako polystyren a polyká se jedna ráno na lačno. Je to lyofilizovaný kolagen, čili je ho tam 99,9%. Dokonce je na krabičce napsáno, že je vhodný i pro těhotné a kojící matky. Měla jsem v plánu si pořídit i hřejivou koňskou mast, ale v lékárně mi řekli, že si ji kupovat nemám, že se spodní část v těhotenství nemá takto zahřívat. Byla jsem hodně vděčná, že mi to řekli, protože se na to taky mohli vyprdnout a prostě mi ji prodat.

Tak jo! Tenhle blog určitě vyjde až po porodu, kdy doplním info o 9. měsíci a plánuju se i upřímně podělit o zážitek z porodu, protože mě štve, jak se o tomhle mlčí. A ani ti nejbližší vám raději nechtějí říkat detaily. Tak já vám detaily řeknu!

Zatím pá a držte nám pěsti <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *