Změny aneb předvánoční blábolení

Ze všech stran slyším, jak bude rok 2018 přelomový. Budou se dít velké změny. Bude to šrumec a asi konec vesmíru. Dobrý den! Vy jste prožili jeden rok beze změny u vás nebo ve vašem okolí?

Já si totiž vlastně nepamatuju rok, který by něco nezměnil. Minimálně posledních 5 let se dějí celkem velké věci. A myslím, že se děly i předtím, jen už si je nepamatuju. Například v roce 2012 se musela moje maminka i strýc stěhovat za mnou do Prahy. Čili jsme s mým partnerem stěhovali věci z Michle na Smíchov a také z Moravy na Smíchov.

Následně tomu život chtěl tak, že jsme ze Smíchova museli odejít. Přestěhovali jsme se zase všichni čtyři do Kyjí. Tam jsme strávili jen rok a zase tomu chtěl život jinak. A příteli ruply nervy a rozhodl se pro hypotéku a tedy vlastní byt, aby nás už nikdo nevyhazoval.

Z Kyjí jsme se tedy stěhovali do Vysočan. Co se týkalo bydlení, tak je pravdou, že jsme měli už klid. Ale když jsme se loni nikam nestěhovali, těsně před Vánoci nám zemřel strýc.

Pravidlem mého života je, že se celý rok vlastně jeví celkem v pořádku, ale blíží se jeho konec a ten přinese vždycky nějakou změnu, která ovlivní následující rok.

Konec letošního roku přináší změnu v mé profesi. Svou od osmi let vysněnou práci měním za novou práci snů. Řekla bych spíš úděl, poslání, ale budu za to brát peníze – takže práci.

Lidé kolem třicítky prožívají velké změny. Potřebují to ventilovat a hlavně mají pocit, že pro svět objevují Ameriku. Haloooo – všichni starší prožili něco velmi podobného. Je přirozené, že ve třiceti letech začnete mít jiné priority, než ve dvaceti. To totiž chodíte do práce s kelímkem plným latte, na podpatcích, řešíte kluby, party, koho sbalit, s kým jít do hipsterské kavárny, že máte prázdnou skříň, i když je přervaná k prasknutí. Také shromažďujete kdejakou blbost, protože se to někdy může hodit.

Zato ve třiceti už byste se z velkého kelímku plného latte nejspíš po, razíte alespoň částečný minimalismus a hlavně máte jiné starosti. Jako hypotéky, placení auta, spíše vás baví cestování, sebevzdělávání a také už víte, že je lepší si šetřit peníze. Protože co? Důchod se blíží!

Kdo je se mnou v kontaktu pár let, ví, že pro mě byl rok 2017 také ve znamení změny jídelníčku a tedy vytouženého zdravého životního stylu. Znáte takové to pravidlo, že černá barva opticky zeštíhluje? Má mnoho dalších výhod. A na tu poslední jsem přišla nedávno.

Zakrývá totiž, jaké jste prase. Zákonitě se vždycky pocintám, když si obléknu čerstvě vyprané tričko nebo svetr. Teď si občas dovolím světlejší barvu, což je kámen úrazu. Na černé to převážně není vidět. A když ano, tak se to prostě vypere. Zato světlé barvy okamžitě prozradí, že jste prase. A praní, teda z mé zkušenosti, moc nepomáhá. Budu se muset naučit s tím pracovat. Následovat bude tričko v kalhotách nebo košile v sukni – to je má vysněná změna pro příští rok.

Tak krásné Vánoce a šťastný rok 2018.

2 thoughts on “Změny aneb předvánoční blábolení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *